Fasulye Stand Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Tanıtım Standı - Fasulye Stand

Fasulye Stand Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Fasulye Stand nedir? Nerelerde kullanılır ve avantajları nelerdir? gibi tüm detaylara bu yazımızda ulaşabilirsiniz.

Fasulye Stand Nedir?

Fasulye stand,  üst taraftan bakıldığında fasulyeye benzediğinden fasulye tanıtım standı olarak geçmektedir. Bir diğer adı oval tanıtım standıdır.

Kurulumu oldukça basittir. Fiyat yönünden de uygundur. Bu yüzden reklam tanıtım çalışmalarında oldukça fazlasıyla tercih edilmektedir. Genel olarak toplam 7 parçadan oluşmaktadır. Bir adet ana gövdesi mevcuttur. Yapısal olarak üst, orta ve alt taraf dan oluşmaktadır. Boru alınlık ve tekerlek mevcuttur.

Kullanım alanları oldukça fazladır. Gündelik hayatta da marketlere gittiğiniz vakit ürün tanıtımı için kullanılan fasulye stand ile sık sık karşılaşabilirsiniz.

Market, alış veriş merkezleri, tanıtım günleri… vs gibi yerlerde özellikle tercih edilmektedir.

Fasulye stand plastik bir yapıya sahiptir. Kurulum aşamasında her hangi bir alete ya da teknik desteğe ihtiyaç yoktur. Kurulum süresi yaklaşık olarak 30 – 40 dakika kadardır.  Aynı zaman da taşıma için çantası da mevcuttur. Bu standı kurmakla birlikte üzerinde yer alan alanlara reklam amaçlı digital baskı uygulanabilmektedir.

Fasulye Stand Özellikleri

Büyük küçük işletme yerleri fark etmeksizin çoğu işletme fasulye tanıtım standlarını tercih etmektedir. Portatif bir üründür. Kolayca istediğiniz yere taşıma işlemi yapabilirsiniz. Plastik bir ürün olduğundan çok ağır değildir. Tekerlekli bir ürün olduğundan taşıma işlemi yapmanıza gerek kalmaz. Sürükleyerek de bir yerden bir yere kısa mesafeli taşıma işlemi sağlayabilirsiniz.  Bazı firmalar standın yanında çantasını da fiyata dahil etmektedir. Kimi firma da ayrı satışa sunmaktadır. Taşıma esnasında isteğe göre koli de kullanabilirsiniz. Çoğu yerde oval tanıtım standı olarak geçmektedir. Fasulye stand denmesinin sebebi üst taraftan bakılınca fasulye benziyor olmasıdır.

Çok yer kaplayan bir ürün değildir. 1 adet gövde alanı vardır. 188 * 90 cm dir .

Üst logo alanı 22 *88 cm’ dir.

Ön görünüm 75 cm’ dir .

Tabla genişliği 88 cm’ dir.

Fasulye Stand Nerelerde Kullanılır?

Büyük küçük işletme yerleri özel günlerde etkinlikler yaparlar. Ve bu etkinliklerde göze hitap eden görseller tasarlayarak hem müşterinin hem de rakip firmanın ilgisini çekmek isterler. Bu özel günler yılbaşı, yıl dönümü, açılış günleri… vs reklam ve tanıtım amaçlı standlar kullanırlar. İşletmelerin bu gibi etkinliklerde en çok tercih ettiği stand türü fasulye stand türüdür.  Bu standın kurulumu oldukça basittir. Hafif bir üründür. Ağırlığı ortalama 12.5 kg dır. Tekerlekleri olduğundan taşıma işlemi de kolaydır.

Kullanım alanları olarak;

 • fuar, sergi ve açılış günlerinde
 • Market, mağaza açılışlarda ve özel günlerde
 • Çoğu insanın rastladığı marketlerde ürün tattırmada
 • Yeni açılan işletmelerin özellikle yaptığı tanıtım broşürlerini dağıttırmada aktif olarak kullanılmaktadır.

Fasulye Stand Türleri Nelerdir?

Fasulye stand çeşitleri 2 türden oluşmaktadır:

 1. Kare tanıtım standı
 2. Oval tanıtım standı

Standlar isimlerini şekillerden almaktadır. İster kare olarak ister oval olarak sipariş verilebilir. Yapı olarak aynıdır. Bir değişiklik söz konusu değildir. Plastik oluşmaktadır. Hafif bir yapıya sahiptir. Üzerine uygulanacak olan baskı müşterinin isteğine göre şekillenir. Tekerlekli bir üründür. Ama tekerleksiz de yapılabilir.  Üzerindeki baskı isteğe göre digital bir yapıya dönüştürülebilir.

 • Kare stand türünün yüksekliği 79 cm’ dir.
 • Logo alanı 25*80 cm’dir.
 • Ön görünümü 91 cm’ dir.
 • Derinlik 49 cm’dir.
 • Kurulu yüksekliği ise 203 cm’dir.

Oval tanıtım standı bir özelliği hariç diğer özellikleri aynıdır. Oval standlar diğer stand türüne göre biraz daha büyüktür. Yanında çantası mevcuttur. Portatif bir ürün olup istenilen yere taşıma imkanı vardır. Ürün kurulumu kolay olmakla beraber kaldırılmasını da oldukça basittir.  Bu tanıtım standlarını dilerseniz kiralamasını da yapabilirsiniz.

Fasulye Stand Kullanmanın Avantajları

Birçok firma reklam yapmak için özel günleri değerlendirir. Reklam yaparak markalarını duyurabilmek için bazı araçlara ihtiyaç vardır. Fasulye stand bu araçlardan bir tanesidir.

Fuar ve sergi alanlarında, açılış günlerinde, tanıtım günlerinde bir çok işletme tarafından tercih edilir. En büyük avantajı ise portatif bir ürün olup fiyatının da gayet uygun olmasıdır. Plastik bir yapısı vardır. Kurulumu kolay olduğu kadar kaldırması da bir o kadar kolaydır. Yanında çantası vardır. Dilediğiniz yere götürebilirsiniz. Tekerlekli bir üründür.

İster satın alabilir ister kiralayabilirsiniz. Bulunduğunuz alana göre ve isteğinize göre çeşitleri de kare ve oval olmak üzere mevcuttur.

Diğer adı Tanıtım Standı olan Fasulye Stand ürünlerimizi incelemek için tıklayınız.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir×