Kullanım Alanlarına Göre Örümcek Stand Türleri

Örümcek Stand Çeşitleri

Kullanım Alanlarına Göre Örümcek Stand Türleri

Örümcek standlar kullanım alanlarına göre değişkenlik göstermektedir.  Bu yüzden kendi içerisinde 3 farklı örümcek stand türü bulunmaktadır. Kullanım alanları fuar, hastane, lansman, kültür merkezi, avm, kongre merkezi gibi yerlerdir.

Örümcek Stand Nedir?

Örümcek stand, kurulumu kolay olan çanta ile taşınabilen portatif bir display bir tanıtım ürünüdür. Alüminyum iskelet sistemine sahip olan örümcek standlar sert plastik parçalar ve panellerden oluşur. Üzerine kendi isteğinize göre görsel baskı yaparak birçok kez kullanabilirsiniz. Farklı türleri ve bu türlerin de farklı boyları mevcuttur.  Kurulum ve toplama aşamasında herhangi bir teknik desteğe ihtiyaç duymadan kendi imkanlarınızla kolayca kaldırıp çantasına yerleştirerek yanınızda taşıyabilir ve bir sonraki kullanıma kadar muhafaza edebilirsiniz.

Örümcek standların birçok etkinlik türünde (lansmanlar, tanıtım günleri, fuar… vs ) tercih edilmesinin sebebi görsel açıdan estetik bir görüntüye sahip olmasıdır. Hem farklı türleri hem de farklı boyutları mevcut olduğundan ençok tercih edilen display tanıtım ürünü olmasını sağlamıştır.  Örümcek standın çantası tekerlekli olduğundan rahatlıkla bir yerden bir yere götürebilirsiniz. Arabaya koymak için oldukça uygun bir yapıya sahiptir.

Kullanım Alanlarına Göre Örümcek Stand Türleri

Örümcek stand seçimi kullanılacağı alana ve bu alanda kiralanan bölüme göre değişkenlik gösterir. Gelin beraber örümcek stand kullanım alanlarını yakından inceleyelim

Düz Örümcek Stand Kullanım Alanları

Düz örümcek stand, görünüm açısından düz bir tasarıma sahiptir. Kullanılacak alanın büyüklüğüne göre farklı boyutlarda temin edilmesi mümkündür. Tüm örümcek stand türlerinde olduğu gibi düz örümcek stantlarda portatiftir. kişi kendi kurabilir ve kaldırabilir. Taşınma işlemi de yine diğer stand türlerinde olduğu gibi kendi özel çantasıyla yapılmaktadır.

Düz örümcek stand türleri kullanım alanı olarak daha çok dikdörtgen ve dar alanlar için uygundur.  Aynı zamanda kendi içerisinde farklı boy/ebatları mevcuttur.

Düz örümcek standın boyutları şu şekildedir:

 • 3×1 örümcek stand düz {135 cm genişlik x 230 cm yükseklik}
 • 3×2 örümcek stand düz {210 cm genişlik x 230 cm yükseklik}
 • 3×3 örümcek stand düz {285 cm genişlik x 230 cm yükseklik}
 • 3×4 örümcek stand düz {360 cm genişlik x 230 cm yükseklik}
 • 3×5 örümcek stand düz {435 cm genişlik x 230 cm yükseklik}
 • 3×6 örümcek stand düz {510 cm genişlik x 230 cm yükseklik}
 • 3×7 örümcek stand düz {585 cm genişlik x 230 cm yükseklik}

Oval Örümcek Stand Kullanım Alanları

Örümcek stand türleri arasında oval örümcek stand türü daha çok geniş alanlar için tercih edilmektedir. Düz örümcek standlara göre daha estetik bir duruşu vardır. Düz örümcek stanttan tek farklı genişliğinin cm olarak farklılık göstermesidir.

Oval örümcek standın boyutları şu şekildedir:

 • 3×1 oval örümcek stand  { 130 cm genişlik x 230 cm yükseklik }
 • 3×2 oval örümcek stand  { 200 cm genişlik x 230 cm yükseklik }
 • 3×3 oval örümcek stand  { 270 cm genişlik x 230 cm yükseklik }
 • 3×4 oval örümcek stand  { 340 cm genişlik x 230 cm yükseklik }
 • 3×5 oval örümcek stand  { 410 cm genişlik x 230 cm yükseklik }
 • 3×6 oval örümcek stand  { 480 cm genişlik x 230 cm yükseklik }
 • 3×7 oval örümcek stand  { 550 cm genişlik x 230 cm yükseklik }

U  Örümcek Stand Kullanım Alanları

U örümcek stand düz stantların birleşmesiyle oluşan stantlardır. Fuar, kongre, tanıtım günlerinde 3 tarafı kapalı olan U şeklinde örümcek standlar sıkça tercih edilir. Diğer stantlardan farklı olarak alanı tamamen ayırarak bulunduğunuz alana kişiselleştirir ve ofis, oda veya kapalı bir alan havası katar.

Örümcek Stand Fiyatları Nasıl Belirlenir ?

Birden çok örümcek stand türleri olmakla birlikte bu türlerde kendi içinde boyut olarak farklılık göstermektedir. Bu da örümcek standın fiyatlandırmasını etkilemektedir.

Örümcek stand çantasını ise ister stantla birlikte alabilirsiniz isterseniz de ayrıca temin edebilirsiniz.

Örümcek standın baskısı satın alan kişiye aittir. Alan kişi ek bir ücret ödeyerek bir işlemini gerçekleştirir.

Kargo ücreti tamimiyle satıcıya bağlıdır. Bazı firmalar kargo ücretini ürüne dahil etmektedir.

Örümcek Stand Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Örümcek standlar firma ya da ürün tanıtımı sırasında kullanıldığından dolayı o esnada herhangi bir kötü görüntü ortaya çıkmaması için satın alırken bazı dikkat edilmesi gerekenler vardır.

Mesela; Örümcek stand birçok parçalardan oluştuğu için parçalarda kırılma ya da kaybolma olduğunda parça temin edebileceğimiz bir yerden satın alınmalıdır. Bu yüzden satın alacağımız firmanın müşteri yorumlarına bakmanız faydalı olabilir..

Aynı zaman da baskı ve tasarım kalitesinin çok iyi olması gerekir. Aksi takdirde istenilen faydayı sağlaması mümkün olmayacaktır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir×