Örümcek Stand Kullanım Alanları

Örümcek Stand Kullanım Alanları

Örümcek Stand Kullanım Alanları

Örümcek stand portatif yapısı sayesinde farklı pekçok kullanım alanına sahiptir. Bu aynı zamanda örümcek standların en önemli avantajları arasında yer alır. Tek bir örümcek standı çok farklı yer ve projede kullanabilirsiniz.

Örümcek Stand Nedir?

Örümcek stand, kurulumu kolay, dayanıklı ve rahatlıkla yanınızda taşıyabileceğiniz portatif bir display tanıtım üründür. Görsel açıdan estetik bir duruşa sahip olan örümcek stand adı gibi yapısı da örümcek ağına benzemektedir.

Örümcek Stand Kullanım Alanları

Örümcek Standlar fuar alanı, sergi salonu, toplantı alanları, konferanslar salonları, hastane,  Avm, kültür merkezi gibi kapalı alanlarda en çok kullanılan stand türüdür.

Fuar Alanları

Örümcek standların boyut ve tasarımları kullanılan alana göre değişkenlik göstermektedir. Fuar alanları çok aktif bir yer olduğundan temsil edilen ürün/firma örümcek stand tasarımı sayesinde ön plana çıkmaktadır. Bu da fuar süresince müşterileriniz veya rakipleriniz tarafından daha çok ziyaret edilmesini sağlar.

Fuar alanları için oluşturulacak örümcek stand tasarımında bazı özelliklerin ön planda tutulması fuarda sağlayacağınız başarıyı arttıracaktır.

  • Tasarımda ürün veya firma net bir şekilde ön planda olmalıdır.
  • Tasarım düzeni karmaşık bir yapıda olmamalıdır.
  • Göze hitap eden bir estetik bir tasarım olmalıdır.
  • Fuar ziyaretçilerinin dikkatini çekebilecek renkler kullanılmalıdır.

Kullanım alanının büyüklüğüne göre örümcek stand boyutları değişkenlik göstermektedir. Örümcek standın 3 farklı türü vardır. Bu türler: düz örümcek stand, oval örümcek stand ve u şeklinde örümcek stanttır. Bu türler kendi aralarında farklı farklı boyutlandırılmıştır.

Eğer fuar alanında kullanacağız alan çok geniş bir alan ise oval örümcek standlarını gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Oval örümcek standlarını bulunduğunuz alanın genişliğine göre tercih edebilirsiniz. Fuar alanı dar bir yapıya sahip ise düz örümcek standı tercih etmeniz faydalı olacaktır. En son seçenek ise estetik duruşu ile U örümcek stand olacaktır.

U örümcek stand fualarda en çok tercih edilen stantlardandır. Aynı zamanda u örümcek standın ön kısmına banko iç kısmına ise görüşme masası konumlandırılabilir. Bu da bir avantaj olarak bulunduğunuz yere ofis havası katmaktadır.

Tanıtım Günleri

Teknoloji o kadar ilerledi ki bir firmanın ve ya bir ürünün tanıtımı sosyal medya üzerinden bile yapılabilmektedir. Fakat yüz yüze iletişimin yerini henüz tutabilen bir ortam henüz doğmamıştır. Potansiyel müşterilerinizle iletişim kurmanın en iyi yollarından biride tanıtım günleridir. İşte bu aşamada da örümcek stand kullanımına ihtiyaç duyacağınızdan emin olabilirsiniz.

Ticaretini yaptığınız hemen hemen her ürünün tanıtımını yapabilirsiniz.

Örümcek standlar tanıtım günlerinde de sıklıkla tercih edilmektedir. Ürününüzün veya firmanızın tanıtımı için örümcek stand türünün seçimini yaptıktan sonra bulunduğunuz alanın büyüklüğüne göre boyut seçimini dilediğiniz şekilde yapabilirsiniz.

Lansmanlar

Büyük şirketler yapacakları projenin büyük kitlelere ulaşması için lansmanlar düzenlerler. Hatta bu lansmanlara basını da davet ederler ve gelen müşterilere bu lansman daveti içerisinde büyük avantajlar ve ödeme kolaylıkları sağlarlar. İşte bu aşamada örümcek stand kullanımı devreye girmektedir.

Standınızın sahip olduğu tasarım bu noktada çok önemlidir. Örümcek stand tasarımı firmanın lansmandaki amacıyla örtüşecek nitelikte görsel yönden dikkat çekici olmalı ve müşterinin ilgisini çekebilmelidir. Yani amaç ne ise onun için kullanılmalıdır. Göze hitap ettiğinden dolayı renk seçimine de dikkat etmek gerekir.

Lansmanlar için alanın genişliğine göre standın boyut seçeneği de bir o kadar önemlidir.

Örümcek Stand Fiyatını Belirleyen Unsurlar

Örümcek stand fiyatını belirleyen unsurlar arasında öncelikle örümcek stand türleri gelmektedir. 4 çeşit örümcek stand türü vardır.

Bu üç örümcek stand türü de kendi arasında boyutlara ayrılmaktadır.

Örümcek standın kullanım amacına göre ve kullanılacak yerin büyüklüğüne göre stand türü seçildikten sonra standın boyutlandırılmasına geçilir.  Yani ikinci bir fiyatlandırma konusu örümcek standın boyutudur.

Örümcek standın fiyatını belirleyen bir diğer etken ise standın baskısıdır. İstediğiniz tasarımın baskısını yaptırabilirsiniz.

Örümcek standın yanında portatif kullanımı için hard case dayanıklı çanta gönderilir. Yani ekstra bir çanta alımına ihtiyaç yoktur. Aynı zamanda bu çantayı banko olarak kullanmakta mümkündür.

Kargo ücreti satıcı firmanın durumuna göre değişir. Çoğu firma kargo ücretini örümcek stand fiyatına dahil etmektedir.

Kurulum aşamasına değinecek olursak örümcek standın kurulumu oldukça basittir. Kurulum için dışarıdan herhangi bir teknik destek almanıza gerek yoktur. Portatif bir ürün olduğundan Ürün / şirket tanıtımını yaptıktan sonra rahatlıkla kaldırıp çantasına yerleştirebilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir×