İyi Bir Örümcek Stand Tasarımı Nasıl Olmalı?

İdeal Bir Örümcek Stand Tasarımı Nasıl Olmalı

İyi Bir Örümcek Stand Tasarımı Nasıl Olmalı?

Örümcek stand tasarımı ile ilgili tüm detaylara bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Örümcek Stand Nedir ?

Örümcek stand, alüminyum profil ve sert enjeksiyon olup plastik parçalardan oluşan estetik bir duruşu olan stand türüdür. Örümcek standların en önemli ve büyük avantajlarından biri  tek kullanımlık olmayıp birçok kez kullanılmak için tasarlanmış olmasıdır.Kurulumu da oldukça kolaydır.

Görseli yerleştirmeden önce iskeletli yapıyı kurmanız gerekir. Eklem yerlerinin tam oturup oturmadığına dikkat edin. Zorladığınız takdirde yırtılma meydana gelebilir. Demir çucukların iskelet üzerindeki siyah noktalara sabitlenmesi durumunda örümcek standınızı 5 dakika da kullanıma hazır hale getirmiş olursunuz.

 Örümcek Stand Nerelerde Kullanılır ?

Örümcek stand kullanımının kullanım alanları da oldukça fazladır. İster firmanızın tanıtımını yapmak için ister vermiş olduğunuz hizmet tanıtımı için ya da ürün tanıtımı için rahatça kullanabilirsiniz.

Örümcek stand kurulumu için herhangi bir teknik desteğe ihtiyaç yoktur.   Stand sahibi ürünü kolaylıkla kendisi kurulumunu sağlayabilir. Örümcek stand kullanım alanları oldukça fazladır. Örümcek stand kullanım alanlarına değinmek gerekirse sadece açık alanlarda değil kapalı alanlarda da rahatlıkla kullanılabilir: Sergi salonlarında, konferans salonlarında, toplantı alanlarında , awm , hastane, sinema salonları gibi yerle de rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca görüntü açısından da bulunulan alanın estetik durmasını sağlar.

Örümcek Stand Türleri Nelerdir?

Örümcek stand tasarımı estetik duruşu yönünden avantaj sağlamasıyla birlikte şekil olarak da bir çok çeşidi vardır. Bunlar:

Bulunduğunuz alan küçük ve ya dikdörtgen bir alansa düz örümcek stand tercih edilir. Kapladığı alan az olduğundan her yerde kullanım kolaylığı sağlar. Ayrıca farklı boyutları da mevcuttur.

En çok tercih edilenler arasıda oval örümcek standlar yer almaktadır. Bulunduğunuz alan çok büyükse oval örümcek stand tercih edebilirsiniz. Yapısal olarak büyüktür . Aynı zaman da estetik bir duruşu vardır.

U örümcek stand ise diğer türlerden biraz farklıdır. İç kısmına banko yerleştirerek ofis görüntüsü sağlayabilir.  Bu da bulunduğunuz ortamın daha estetik durmasını sağlar. Daha çok kongre ve fuarlarda tercih edilir.

Örümcek Stand Boyutları

Örümcek standların farklı türleri bulunmasının yanı sıra  farklı ölçülerede sahip olması bu stand türünün tercih edilmesinin en büyük nedenlerinden biridir. Bu esneklik sayesinde istediğiniz tasarıma sahip istediğiniz tür ve boyutta örümcek standa sahip olabilirsiniz.

Düz Örümcek Stand Ölçüleri şu şekildedir:

 • 3×1 Örümcek Stand  125 cm genişlik x 225 cm yükseklik
 • 3×2 Örümcek Stand  200 cm genişlik x 225 cm yükseklik
 • 3×3 Örümcek Stand 275 cm genişlik x 225 cm yükseklik
 • 3×4 Örümcek Stand 350 cm genişlik x 225 cm yükseklik
 • 3×5 Örümcek Stand 425 cm genişlik x 225 cm yükseklik
 • 3×6 Örümcek Stand 500 cm genişlik x 225 cm yükseklik
 • 3×7 Örümcek Stand 575 cm genişlik x 225 cm yükseklik

Oval Örümcek Stand Ölçüleri şu şekildedir:

 • 3×1 Örümcek Stand  120 cm genişlik x 225 cm yükseklik
 • 3×2 Örümcek Stand  190 cm genişlik x 225 cm yükseklik
 • 3×3 Örümcek Stand 260 cm genişlik x 225 cm yükseklik
 • 3×4 Örümcek Stand 320 cm genişlik x 225 cm yükseklik
 • 3×5 Örümcek Stand 400 cm genişlik x 225 cm yükseklik
 • 3×6 Örümcek Stand 470 cm genişlik x 225 cm yükseklik
 • 3×7 Örümcek Stand 540 cm genişlik x 225 cm yükseklik

Boyutlarının bu kadar çok çeşitlilik göstermesi bir çok alanda kullanım için avantaj sağlamaktadır.

Örümcek Stand Tasarımı Nasıl Olmalı?

Örümcek stand tasarımı tanıtılacak ürüne ya da hizmete uygun olmalıdır. Öncelikle estetik duruşuyla göze hitap edebilmelidir.  Bu d da müşterinin merak konusu olma ihtimalini arttırır. Örümcek standı eğer bir Fuar da kullanılacaksa ne tür fuar stand tasarımı istediğinizi önceden belirlemeniz gerekir. (Örneğin; fuar standları, ahşap fuar standları, modüler fuat standları )

Örümcek standın boyutu ve şekli kullanılan alana uygun olarak tasarlanmalıdır.  büyük bir alana oval  örümcek stand tercih etmenizde fayda vardır. Genellikle büyük alanlar için tercih edilmektedir. Küçük alanlarda ise düz örümcek stand tercih edilmektedir. Bunlarda zaten kendi içerisinde ölçütlendirilmektedir. Ürün ve ya firma ön planda olarak sade  ve  dikkat çekici olmalıdır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir×