Modüler Stand Nedir? Türleri Nelerdir?

Örümcek stand

Modüler Stand Nedir? Türleri Nelerdir?

Firmalar ürün ve hizmetlerini tanıtabilmek için fuar gibi tanıtım imkanı olan etkinliklere katılmak isterler. Fuar alanlarının ise olmazsa olmaz ekipmanlarından biride tanıtım standlarıdır. Sık sık bu tarz etkinliklere katılan firmaların ise pek çok kez kullanabileceği kullanımı kolay stantlara ihtiyacı bulunur. Bu noktada da modüler stand türleri devreye girer.

Kısaca modüler standlar reklam ve tanıtım amaçlı olarak şehir içi veya şehir dışı fuarlarda, alışveriş merkezlerinde, festival alanları gibi ortamlarda sık sık yer alan firmalar için taşınabilir, fazla yer kaplamayan ve kurulumu kolay standlardır.

Firmalar reklamlarını ve tanıtımlarını yapmak için çoğu zaman bu stand türlerinden kendileri için en uygun olanı tercih eder.

Modüler stand ürününün ana maddesi alüminyumdur. Ama cam, kumaş ve plastik gibi malzemelerle de kullanılmaktadır.  Farklı türleri olmakla birlikte içerisinde raf, konsol ve panel gibi bölmeleri de yer almaktadır.

Modüler standın türleri 3 tanedir:

  • Örümcek Stand
  • Centro Stand
  • Crown Truss Stand

Modüler Stand Nedir?

Modüler stand, parçaları lego gibi sökülen ve takılan stand türüdür diyebiliriz.  Alüminyum ve suntanın yanı sıra mdf, kumaş ve cam ile de kombine olabilmektedir. Farklı türleri olmakla birlikte türlerinin de farklı boyutları mevcuttur.

Firma sahipleri yeni açmış oldukları firmanın tanıtımını yapmak için ya da yeni bir ürün çıkardıysa onun reklamını yapmak için bu standları fuarlarda tercih etmektedirler. Stand tasarımı size kalmış bir şeydir. Çok abartıya kaçmadan sade ama dikkat çeken bir tasarıma müşteriler daha çok ilgi duymaktadır.  Kullanım alanı olarak açık ya da kapalı fark etmeksizin her alan için kullanıma uygundur.  Bu standlar kendi içerisinde farklı sistemlere ayrılmaktadırlar:

Octanorm Sistem: Maliyeti en düşük olan ama bir o kadar da sıklıkla tercih edilen stand sistemidir. Alüminyum ve suntadan oluşmaktadır. Tek dez avantajı tasarım şıklığı zayıftır.

Max Sistem: diğer stand sistemlerine göre en şık ve farklı olanıdır. Bu sistem içerisinde kullanılan alüminyumlar diğerlerine göre daha pahalıdır. Avantajı ise alüminyum ve sunta haricinde tül, cam ve pleks, sisteme dayalı ahşap modüllerinde kullanılabilir olmasıdır.

Mero Sistemi: bağlantıları birer metrelik olup dayanıklılığı çok iyidir. Ama tasarımsal yönünden zayıftır. Nadiren tercih edilir.

Modüler Stand Kullanmanın Avantajları

Modüler standlar firmaların büyük fuarlarda kendilerini temsil etmesi için kullanılan ürünlerdir. Kullanımı da oldukça basittir. Kurulumu ve toplanması pratiktir. İyi bir tasarım yapıldığı takdir de müşterilerin sıklıkla uğrak yeri olacaktır.

  • Modüler fuar standını ister satın alabilir ister kiralayabilirsiniz.
  • Kuruluma ne kadar kolay ise kaldırması da o kadar basittir.
  • Malzemeleri genel itibari ile hafif alüminyumdur. Bu yüzden oldukça da dayanıklıdır.
  • Diğer stand türlerine göre de fiyatı oldukça uygundur.
  • Hem kapalı alanlarda hem de açık alanlar da rahatlıkla kullanılabilir.
  • Her alana göre uygunluğu mevcuttur. Boyutları kare, dikdörtgen alanlara göre farklılık gösterir. Dilediğiniz ebatlarda temin edebilirsiniz.
  • En önemli avantajı ise tasarımının ürün ve hizmete göre özelleştirilebilir olmasıdır. Farklı fuar alanlarında farklı tasarımlarla kullanım sağlanmaktadır.

Modüler Stand Türleri

Modüler stand firmanızı ya da firmanızın yeni çıkardığı ürünün tanıtımını yapmanız için sizi öne çıkarmak amacıyla tasarlanmış bir üründür.  Sadece fuar değil lansman ve kongre alanlarında da kullanılmaktadır. Modüler standlar kendi içinde üçe ayrımakla beraber farklı tipte boyutları da mevcuttur.

Örümcek Stand

Örümcek stand, çapraz alüminyum iskelet sistemine dayanan, plastik parçalardan oluşan kurulumu kolay portatif bir ürün olan kendi çantası ile istediğiniz yere taşıyabileceğiniz bir üründür. Kullanım alnaları oldukça geniştir: hastane, sinema salonları, toplantı alanalrı, fuar, lansman gibi yerlerde kullanabilirsiniz. Açık ve ya kapalı alan fark etmez. Yedi çeşit boyutlandırması mevcuttur.  Tasarımı kişiye özgüdür. Tek kullanımlık değildir ve satın almak yerine kiralayabilme imkanıda vardır.

Centro Stand

Modüler stand türlerinden olan centro stand kurulum aşamasında herhangi bir alet elavat gerektirmeyen bir stand türüdür. Kullanımı oldukça pratik olan şık ve modern bir stanttır. Tasarım baskısı da tıpkı örümcek stantta olduğu gibidir. Görsel hazırlandıktan sonra mıknatıs yardımıyla yapışması sağlanmaktadır.

Bu stand türünün en önemli özelliği özel ölçülere göre tasarlanabilmesidir.

Crown Truss Stand

Crown Truss stand türü diğer stand türleri gibi kurulumu dakikalar içerisinde olabilen fuar, kongreler, tiyatro sahnelerinde , sergilerde, nişan, düğün törenlerinde ve toplantılar haricinde dekorasyon amaçlı da kullanabilecek bir stand türüdür. Farklı ölçüleri bulunmakla beraber sahip olduğunuz standın boyutunu arttırmak istediğinizde modüller satın alarak standınızı büyütmeniz mümkündür. Yani büyütebildiğiniz aynı zaman da küçülte de bilirsiniz. Kendinize göre her türlü tasarımı tasarlayabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir×